Są to elementy, które z biegiem czasu ulegają naturalnemu zużyciu i tracą swoje właściwości izolacyjne. Uszczelnianie okien plastikowych i innych czy drzwi balkonowych, które wykonujemy na terenie Warszawy i okolic, prędzej czy później może być konieczne. Producenci zalecają systematyczny serwis całej konstrukcji, czym również się zajmujemy. W ten sposób przedłuża się ich trwałość, a zarazem zapewnia sobie komfort w codziennym funkcjonowaniu w mieszkaniu czy domu. Kiedy więc konieczne mogą okazać się nowe uszczelki do okien? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę!
To komponenty najczęściej produkowane z materiału o nazwie EPDM, który ma bardzo dobre właściwości izolacyjne oraz charakteryzuje się dużą odpornością na:
• warunki atmosferyczne,
• działanie wody,
• wysokie temperatury.
Z czasem jednak uszczelki tracą swoje pierwotne właściwości, a proces ich starzenia się przyśpiesza brak regularnej konserwacji. Poza ww. czynnikami na zużywanie się tych elementów wpływ ma częste otwieranie i zamykanie okien plastikowych. Gdy stają się one nieszczelne, czas pomyśleć o wymianie tego rodzaju komponentów. Jak sprawdzić, czy już powinieneś wykonać tę czynność? Wystarczy, że zrobisz prosty test. Jeśli okno PCV jest dokładnie zamknięte (bez ustawienia na mikrowentylację) oraz dobrze wyregulowane, a po przyłożeniu dłoni na ramie okiennej tuż przy skrzydle czujesz ruch powietrza warto, żebyś rozważył zmianę uszczelek na nowe.
Podobnym sygnałem będzie zaobserwowanie, że doszło do utraty ich sprężystości lub parcenia gumy (zaczyna ona szybko twardnieć i się rozpadać). Zazwyczaj uszczelnianie zalecane jest co ok. 10 lat.
Oprócz powyższych sytuacji warto również rozważyć tę czynność w przypadku, gdy wprowadziłeś się do mieszkania, gdzie poprzedni właściciel nie dbał o szeroko rozumianą ochronę konstrukcji okiennych. Wówczas lepiej pomyśleć, aby dotychczasowe uszczelki w oknach plastikowych jak najszybciej wymienić na nowe, ponieważ w tym momencie, żadna konserwacja nie zda egzaminu.
Gdy natomiast były one regularnie czyszczone, to i tak po ok. 10 latach eksploatacji przestaną spełniać swoją funkcję.
Z pewnością warto o tym pomyśleć przed nadejściem zimy. Uszczelnienie drzwi balkonowych oraz ich wyregulowanie poprawi komfort przebywania w mieszkaniu i pozwoli zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Pomóc mogą m.in. odpowiednio dopasowane i wytrzymałe uszczelki. Weź pod uwagę, że są one bowiem narażone na działanie bardzo niskich i wysokich temperatur. Poza promieniowaniem ultrafioletowym, na trwałość tych komponentów wpływ ma też zanieczyszczenie powietrza. Dlatego ważne jest zastosowanie tylko najwyższej jakości produktów, aby uszczelnienie drzwi balkonowych przyniosło oczekiwany rezultat i przez długi czas spełniały one należytą funkcję.
Przede wszystkim dlatego, że tacy specjaliści, jak my, wiedzą dobrze, gdzie i jakie komponenty zastosować. Do uszczelniania drzwi balkonowych nie można np. wykorzystać uszczelek, które są przeznaczone do wewnętrznych konstrukcji, ponieważ szybko ulegną zniszczeniu. Muszą za to być produktami, które zapewnią wysoką jakość izolacji termicznej i akustycznej (co ma znaczenie zwłaszcza dla osób mieszkających przy ruchliwych ulicach).
Niewiele osób też wie, jakie powinny być właściwe uszczelki do okien PCV. Mimo iż sama czynność jest najczęściej nieskomplikowana, to jednak, aby mieć gwarancję ich długiej i niezawodnej pracy, warto powierzyć to zadanie fachowcom. Mamy w tym wystarczająco długie doświadczenie oraz sprawnie zajmujemy się każdym zleceniem.
Uszczelnianie drzwi balkonowych czy okien plastikowych w Warszawie lepiej więc zlecić takim specjalistom, jak my. Chcesz komfortowo mieszkać o każdej porze roku? Zadbaj z naszą pomocą o uszczelki!