Wymiana szyb

Wymiana szyb w oknach

Czasami wystarczy chwila nieuwagi i dochodzi do pęknięcia przeszklenia w otworze okiennym. Innym powodem takiego stanu rzeczy jest to, że pakiet szybowy nie wytrzymuje naprężeń wewnętrznych. Wówczas także dochodzi do nieodwracalnego uszkodzenia. Jeśli Tobie przydarzył się taki właśnie problem, do wymiany szyby w oknie lepiej wezwij fachowca! Na terenie Warszawy i okolic możesz liczyć na naszą pomoc w tym zakresie!

Wymiana jednej szyby w oknie czy może kilku?


Od czego to zależy? W nowoczesnych oknach występują z reguły pakiety dwu- oraz trzyszybowe, które są ze sobą zespolone. Dzięki takiej budowie gwarantują one jeszcze niższy poziom przepuszczalności cieplnej i optymalną izolację akustyczną. To z kolei przekłada się na komfort mieszkańców i mniejsze rachunki za ogrzewanie.


Między taflami szkła natomiast znajduje się gaz szlachetny – najczęściej jest to argon. Gdy dojdzie do pęknięcia, ulatnia się on, a cała szklana konstrukcja traci część swoich właściwości izolacyjnych. W takiej sytuacji lepiej poprosić serwisanta o montaż pakietu szybowego na cieplejszy i wytrzymalszy! Wymiana szyb w oknach zlecona profesjonalistom z firmy LevelUp w Warszawie zapewni im dłuższą żywotność. Sprawdź to sam!


Na czym polega proces wymiany okien?


Jeśli skończyła Ci się na nie gwarancja lub nie obejmowała ona uszkodzeń typu pęknięcie szklanej powierzchni, pozostaje Ci wezwanie fachowca. Nasz specjalista, zanim przystąpi do wymiany, dokładnie wymierzy pakiet szybowy oraz będzie chciał ustalić, co było przyczyną powstałej skazy. Kolejnym krokiem będzie dopasowanie odpowiedniego modelu przeszklenia. Bardzo ważny jest dokładny jego pomiar, czyli sprawdzenie:
• wysokości,
• szerokości,
• grubości.
Zwłaszcza ostatni wymiar jest szczególnie istotny, aby zamontowane szyby idealnie przylegały do ramek. Oznacza to, że cały pakiet nie może być zbyt cienki lub gruby. Dla precyzyjnego wymierzenia serwisant częściowo demontuje listwy szybowe. Następną czynnością podmiany przeszklenia w oknie jest wyciągnięcie starego i zainstalowanie nowego przy wykorzystaniu podkładek regulacyjnych.


Ta wymiana trwa z reguły nie więcej niż pół godziny. Powierzenie jej wykwalifikowanemu montażyście pozwoli Ci uniknąć nie tylko nieprawidłowego zamontowania pakietu szybowego, ale i podobnego uszkodzenia. Weź też pod uwagę, że nawet jeśli pękł jeden z elementów szklanego wkładu w oknie, lepiej nie decydować się na wykorzystanie starych szyb. Jest to rozwiązanie niezbyt trwałe, ponieważ raz rozklejone przeszklenie nigdy nie uzyska takich samych wartości izolacyjnych, jak oryginalny produkt.


Nie czekaj z wymianą szyby w oknie!


Mimo iż przeszklenia zespolone wyróżnia trwałość, to jednak nie są one niezniszczalne. Pod wpływem silnego uderzenia np. piłką czy konarem drzewa w czasie nawałnicy, może dojść do wybicia szyby. Bywa, że wymiana wkładu szybowego staje się również konieczna, jeśli zostanie on czymś mocno zarysowany, przez co będzie prezentować się nieestetycznie.
Naprawa tafli szkła z defektem jest więc niemożliwa bez względu na to, czy przyczyną było jej pęknięcie termiczne lub uszkodzenie z zewnątrz. Dlatego niezbędna wówczas staje się wymiana szyby w oknie. Zalecamy, aby przeprowadzić ją jak najszybciej, aby uniknąć powiększenia się usterki lub strat w ogrzewaniu (gdy wydarzy się to jesienią albo zimą). Cena za podmianę wkładu szybowego będzie zależeć od kilku czynników. Do nich zaliczają m.in. koszt przeszklenia oraz robocizna. Dlatego każdą usługę wyceniamy indywidualnie.


Staramy się, aby każda wymiana szyby w oknie, jakiej podejmujemy się u klientów w Warszawie lub jej okolicach, przebiegła jak najsprawniej. Jeśli nie mamy konkretnego modelu przeszklenia na miejscu, możemy go dla Ciebie zamówić. Gwarantujemy wysoki poziom świadczonych usług montażowych i serwisowych w bardzo atrakcyjnej cenie. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w naprawie okna!