Czym jest regulacja szczelności okien?
To proces, który polega na odpowiednim ułożeniu skrzydła okiennego w stosunku do ramy. Czy regulacja okien PCV, drewnianych lub aluminiowych jest konieczna? Zdecydowanie tak ze względu na ich codzienne otwieranie i zamykanie oraz zmieniające się warunki atmosferyczne. Powyższe czynności mają wpływ zarówno na mechanizm działania, jak i powstanie nieszczelności. Jeśli więc chcesz zwiększyć komfort użytkowania oraz minimalizować rachunki za ogrzewanie, warto o to zadbać, aby później konieczna nie stała się kompleksowa naprawa okien aluminiowych, drewnianych lub plastikowych. Sprawdź, kiedy najlepiej zlecić to zadanie specjalistom!
Kiedy wykonać pierwszą regulację okien?
Usługa ta powinna zostać zrealizowana już kilka miesięcy po ich montażu ze względu na to, że naturalną prawidłowością jest opadanie skrzydeł okiennych. Zaczynają się trudniej domykać i otwierać, a klamka obraca się już z większym oporem niż dotychczas. Z kolei podczas późniejszego użytkowania konstrukcji drewnianych, PCV czy aluminiowych warto regulację przeprowadzać już cyklicznie, najlepiej późną:
• wiosną – i zapewnić wówczas cyrkulację powietrza pomiędzy ramą a skrzydłem,
• jesienią – po to, aby przed zimą docisnąć okucia i zapobiec w ten sposób niepotrzebnym stratom energii cieplnej.
Są to więc niewielkie korekty w ustawieniu konstrukcji okiennych, jednak warto o nich pamiętać. W ramach świadczonej usługi zajmiemy się m.in. podniesieniem okna do właściwego poziomu, aby bezproblemowo się zamykało. Ile kosztuje regulacja okien? Cena zależy m.in. od liczby skrzydeł okiennych i ich wielkości.
Na czym polega naprawa okien?
To czynność, która jest konieczna, gdy zwykłe procedury – czyszczenie, smarowanie i regulacja – nie przynoszą rozwiązania problemu. Naprawa okien drewnianych, aluminiowych czy PCV ma zapewnić:
• ich niezawodne otwieranie i zamykanie się,
• maksymalną szczelność konstrukcji w pozycji zamkniętej.
W pierwszej kolejności sprawdzamy więc rodzaj usterki. Uszkodzony może być np. mechanizm odpowiedzialny za uruchamianie skrzydła w różnych trybach. Inne, równie często zgłaszane nam awarie, to m.in. nieprawidłowa praca klamki, niewłaściwie wyregulowane okucia czy pęknięta szyba zespolona. Wówczas w ramach renowacji dopasowujemy odpowiednie akcesoria i wymieniamy poszczególne części takie jak np. zawiasy, nożyce, zaczepy, kasety itp. Cena za usługę wyliczana jest indywidualnie.
Jak wygląda renowacja okien?
Ten zabieg pozwala na zachowanie przez nie trwałości oraz dobrego wyglądu przez długie lata. Zaniedbane w codziennym użytkowaniu konstrukcje drewniane, aluminiowe czy plastikowe nie tylko szybko tracą walory estetyczne (a to zazwyczaj negatywnie wpływa na wygląd całego budynku), ale i obniżają swoje parametry techniczne. Renowacja okien jest procesem, który może poprawić ich wygląd oraz ochronić je przed szkodliwym działaniem deszczu, śniegu, gradu i słońca. Jeśli chcesz, aby znowu prezentowały się jak nowe, skorzystaj z naszej usługi! Cenę ustalamy zawsze indywidualnie.
Pomożemy Ci zadbać o okna!
Gdy więc zaobserwujesz wszelkie nieprawidłowości w otwieraniu i zamykaniu się skrzydła, nie warto ich bagatelizować. Może bowiem później dojść do całkowitej blokady konstrukcji. Przyjmujemy zlecenia na regulację, renowację i naprawę okien drewnianych, PCV i aluminiowych od klientów z Bemowa, Bielan, Mokotowa, Woli, Ochoty w Warszawie.
Pamiętaj, że regularna konserwacja pozwoli na to, abyś dłużej cieszył się ich sprawnym działaniem, płacił niższe rachunki dzięki mniejszym stratom ciepła. Ponadto unikniesz zawilgocenia wnętrza. Jeśli zależy Ci na bezawaryjnym, długim i komfortowym użytkowaniu konstrukcji okiennych, skorzystaj z naszych usług w korzystnych cenach!